Gazeta Niedzielna

Czas zamknięcia, w jakim przyszło nam funkcjonować jest wielkim wyzwaniem dla każdego z nas, dla naszych rodzin, przyjaciół, społeczeństw i wspólnot, w jakich żyjemy. W tej sytuacji tym bardziej liczy się otwartość serc i wychodzenie naprzeciw potrzebom innych, którzy mogą być w dużo gorszym położeniu niż my sami. Mogą to być jednostki, rodziny i mogą to być środowiska, które po prostu walczą teraz o przetrwanie. Poniżej publikujemy bieżące informacje o parafii pw. św. Wojciecha w Londynie wraz z prośbą jej proboszcza o pomoc, gdyż kolejny lockdown to wielki cios dla tej małej wspólnoty:

Szanowni Państwo,
Z uwagi na dramatyczną sytuację epidemiczną i związane z nią restrykcje sanitarne informujemy, że:

1. Little Brompton Oratory na South Kensington – pozostaje zamknięte do odwołania;

2. Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington – zamknięta do odwołania (od niedzieli, 17 stycznia);

3. Kościół pw. Św. Patryka na West Hendon (NW9 7EB) – pozostaje otwarty. Msze św.:- niedziela – godz. 10.00 (ang.), godz. 12.00 (pl.);- poniedziałek – godz. 19.00 (ang.) od godz. 18.00 – adoracja;- środa – godz. 19.00 (ang.) od godz. 18.00 – adoracja.

Zwracamy się również z gorącą prośbą o wsparcie. Kolejny lockdown jest wielkim ciosem dla naszej małej wspólnoty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.  Dane bankowe naszej parafii: LPCM Chaplaincy, Sort Code: 30 94 57. Acc No: 00617063.


Ponadto istnieje możliwość:

– indywidualnych Mszy św. – z udziałem jednej osoby, czy jednej rodziny i z indywidualnym ustaleniem daty i godziny (np. godz. 21.00);

– spowiedzi świętej o każdej porze dnia i nocy;

– indywidualnej modlitwy przy relikwiach Świętych Patronów – Św. Wojciecha, Św. Szarbela, Św. Ojca Pio i Św. Faustyny.


Informacje szczegółowe na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafia-kensington.uk


Nadal ważna pozostaje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, abyśmy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Zwracamy się również z gorącą prośbą o wsparcie. Kolejny lockdown jest wielkim ciosem dla naszej małej wspólnoty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.  Dane bankowe naszej parafii: LPCM Chaplaincy, Sort Code: 30 94 57. Acc No: 00617063.

Wszystkich zapewniam o mojej duchowej bliskości i pamięci modlitewnej w tym trudnym czasie.

Ks. Bartosz Rajewski, proboszczFundacja Veritas

Historia fundacji

Księgarnia Veritas

Przejdź do księgarni

Artykuły


Myśl tygodnia

FARYZEUSZE

Uważaj na siebie zwłaszcza wtedy, gdy chcesz uzyskać coś od ludzi; poparcie, interwencję - załatwienie jakiejś sprawy dla siebie albo dla swoich bliskich. Żeby nie za wszelką cenę - nie za cenę twojej godności osobistej: sztuczne nawiązywanie znajomości, nieprawdziwe przyjaźnie, prezenty, listy, karteczki z wyrazami pamięci, serdeczności, przyjęcia, przytakiwanie, pochwały, zachwyty, odprowadzania, przyprowadzania.

Odgrażasz się, że jak tylko uzyskasz to, o co ci chodzi ...Mylisz się. Już się nie odegniesz. Będziesz zawsze żebrakiem.

z: Ks. Mieczysław Maliński, Wszystkie nasze dzienne sprawy, Veritas 1978, ilustr. A. Głuszyński