Gazeta Niedzielna

Czas zamknięcia, w jakim przyszło nam funkcjonować jest wielkim wyzwaniem dla każdego z nas, dla naszych rodzin, przyjaciół, społeczeństw i wspólnot, w jakich żyjemy. W tej sytuacji tym bardziej liczy się otwartość serc i wychodzenie naprzeciw potrzebom innych, którzy mogą być w dużo gorszym położeniu niż my sami. Mogą to być jednostki, rodziny i mogą to być środowiska, które po prostu walczą teraz o przetrwanie. Poniżej publikujemy bieżące informacje o parafii pw. św. Wojciecha w Londynie wraz z prośbą jej proboszcza o pomoc, gdyż kolejny lockdown to wielki cios dla tej małej wspólnoty:

Szanowni Państwo,
Z uwagi na dramatyczną sytuację epidemiczną i związane z nią restrykcje sanitarne informujemy, że:

1. Little Brompton Oratory na South Kensington – pozostaje zamknięte do odwołania;

2. Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington – zamknięta do odwołania (od niedzieli, 17 stycznia);

3. Kościół pw. Św. Patryka na West Hendon (NW9 7EB) – pozostaje otwarty. Msze św.:- niedziela – godz. 10.00 (ang.), godz. 12.00 (pl.);- poniedziałek – godz. 19.00 (ang.) od godz. 18.00 – adoracja;- środa – godz. 19.00 (ang.) od godz. 18.00 – adoracja.

Zwracamy się również z gorącą prośbą o wsparcie. Kolejny lockdown jest wielkim ciosem dla naszej małej wspólnoty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.  Dane bankowe naszej parafii: LPCM Chaplaincy, Sort Code: 30 94 57. Acc No: 00617063.


Ponadto istnieje możliwość:

– indywidualnych Mszy św. – z udziałem jednej osoby, czy jednej rodziny i z indywidualnym ustaleniem daty i godziny (np. godz. 21.00);

– spowiedzi świętej o każdej porze dnia i nocy;

– indywidualnej modlitwy przy relikwiach Świętych Patronów – Św. Wojciecha, Św. Szarbela, Św. Ojca Pio i Św. Faustyny.


Informacje szczegółowe na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafia-kensington.uk


Nadal ważna pozostaje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Tym samym nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, abyśmy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Zwracamy się również z gorącą prośbą o wsparcie. Kolejny lockdown jest wielkim ciosem dla naszej małej wspólnoty. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.  Dane bankowe naszej parafii: LPCM Chaplaincy, Sort Code: 30 94 57. Acc No: 00617063.

Wszystkich zapewniam o mojej duchowej bliskości i pamięci modlitewnej w tym trudnym czasie.

Ks. Bartosz Rajewski, proboszczFundacja Veritas

Historia fundacji

Księgarnia Veritas

Przejdź do księgarni

Artykuły


Myśl tygodnia

OJCIEC WASZ NIEBIESKI

Jeszcze jeden kęs chleba, łyk wody, uderzenie serca. Jeszcze jeden dzień, noc, pogoda, deszcz, powiew wiatru, płatek śniegu.

Jeszcze jedna radość, smutek, zmęczenie, odpoczynek, dobroć, przykrość, zachwyt, rozczarowanie, przyjaźń, samotność.

Jak dziękować?

z: Ks. Mieczysław Maliński, Wszystkie nasze dzienne sprawy, Veritas 1978, ilustr. A. Głuszyński