Gazeta Niedzielna

Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, od 4 lipca 2020 roku, niemal po 4 miesiącach izolacji, ponownie można sprawować Msze św. z udziałem wiernych. Wiele świątyń wciąż jednak pozostaje zamkniętych do czasu zupełnego zniesienia restrykcji sanitarnych. Dotyczy to również naszego kościoła – Little Brompton Oratory na South Kensington w Londynie.
By ułatwić naszym parafianom dostęp do Eucharystii, przez najbliższe tygodnie będziemy gromadzić się na niedzielnych Mszach św. w następujących miejscach.

Kościół pw. Św. Patryka na West Hendon w Londynie – Msza św. o godzinie 12.00 (od niedzieli, 5 lipca) – 169 West Hendon Broadway, Londyn NW9 7EB.

Kościół filialny naszej parafii – Maria Assumpta Chapel na High Street Kensington w Londynie – Eucharystia o godzinie 18.00 (od niedzieli, 12 lipca) – 23 Kensington Square, Londyn, W8 5HN. Kaplica Maria Assumpta znajduje się tuż obok Heythrop College, na tyłach Whole Foods na High Street Kensington. Najbliższa stacja metra to High Street Kensington (linie: District, Circle).
LIMIT uczestników Mszy św. wynosi 30 osób.

Informacje szczegółowe: https://parafia-kensington.uk/wydarzenia/funkcjonowanie-naszej-parafii-po-4-lipca-2020-roku-2020_07/

SPACER MIŁOSIERDZIA
Z uwagi na sytuację epidemiczną i restrykcje sanitarne, by wyjść naprzeciw potrzebom duchowym wiernych, którzy przez ostatnie miesiące nie mieli możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, proponujemy możliwość indywidualnej spowiedzi podczas spaceru.
Osoby zainteresowane taką formą spowiedzi, proszone są o kontakt mailowy: cunctus@wp.pl
„Spacer Miłosierdzia” nie jest ograniczony ani miejscem, ani czasem.

Za okazaną życzliwą pomoc, z góry serdecznie dziękuję. 

Życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, 
ks. Bartosz Rajewski 
www.parafia-kensington.ukFundacja Veritas

Historia fundacji

Księgarnia Veritas

Przejdź do księgarni

Artykuły


Myśl tygodnia

Spróbuj coś zrobić w życiu. Skoncentruj wszystkie swoje siły na tej sprawie, przyporządkuj jej rytm swoich prywatnych zajęć i odpoczynków. Może ci się uda i nie załamiesz się patrząc jak twoi koledzy robią pieniądze. Ryzyka nie ma żadnego. Tylko najwyżej przy śmierci wyrzut sumienia, żeś się i tak nie zaangażował całkowicie.

Spróbuj coś zrobić w życiu niezależnie od tego, ile masz lat. Ryzyka nie ma żadnego. Najwyżej przy śmierci wyrzut sumienia, że zacząłeś za późno.

A jeśli teraz to czytasz i cieszysz się, że jesteś jednym z tych, którym dano znaleźć perłę, którym dano znaleźć skarb - to życzę ci, żebyś wytrwał do śmierci.

z: Ks. Mieczysław Maliński, Wszystkie nasze dzienne sprawy, Veritas 1978, ilustr. A. Głuszyński


Święty tygodnia

święta Zyta

dziewica

Urodziła się około 1218 r. w Monsgrati koło miasta Lucca (Toskania, Włochy).  Jej rodzice byli biednymi wieśniakami. Otrzymała głębokie religijne wychowanie. Ponieważ rodzice nie mogli wyżywić dzieci, już w dwunastym roku życia musiała iść na służbę. Cicha, sumienna, pracowita, uprzejma, prowadziła życie surowe. Kiedy jeszcze cała służba spała, codziennie wczesnym rankiem szła na Mszę świętą. Z biegiem lat swą cichością … czytaj więcej

czytaj więcej

lista